Termín pro předdůchod

Dotaz

8. 1. 2014
Termín pro předdůchod

Dobrý den jsem žena nar.2.3.1958
kdy mohu odejít do předduchodu?

Odpověď

Petr Gola 10.1.2014

Dobrý den,

 

do předdůchodu je možné odejít nejdříve 5 let před dosažením důchodového věku muže daného roku narození. Důchodový věk muže narozeného v roce 1958 je 63 let a 10 měsíců. Muž narozený 2. 3. 1958 může do řádného důchodu odejít, jestli dobře počítám, 2. 1. 2022. Do předdůchodu tedy můžete dle současné legislativy odejít o 5 let dříve, tedy v 58 letech a 10 měsících, 2. 1. 2017.

 

Abyste mohla odejít do předdůchodu tak musíte splnit i další podmínky. Především měsíční výplata z doplňkového penzijního spoření musí činit minimálně 30 % průměrné mzdy stanovené MPSV a dále smlouva musí trvat minimálně 60 měsíců. Měsíční splátka předdůchodu je sjednána v neklesající měsíční výši, přičemž nelze výplatu přerušit nebo pozastavit.

 

Předdůchod je možné vyplácet pouze z doplňkového penzijního spoření, jestliže máte uzavřenu smlouvu o penzijním připojištění, tak je nutné tuto smlouvu o Vaší penzijní společnosti „převést“ na doplňkové penzijní spoření, všechny naspořené prostředky by se převedly a doba trvání smlouvy by se Vám samozřejmě započetla do potřebné doby zmíněných 60 měsíců.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře