Termíny pro vstup do II. pilíře

Dotaz

3. 2. 2013
Termíny pro vstup do II. pilíře

Dobrý den,
jsem ročník 74 a jsem momentálně na rodičovské dovolené. Vybrala jsem si variantu RD do tří let věku dítěte s tím, že návrat do zaměstnání připadá na duben 2015. Pochopila jsem správně, že i když mám 38 let – tím, že nyní neodvádím nic do důch.systému – neplatím soc.poj., budu moci do II.pilíře naskočit do 6 měsíců od návratu do zaměstnání – tedy do konce října 2015 a „obecná lhůta“ do 30.06.letošního roku se mne netýká? Můj zaměstnavatel mi na toto nebyl schopen odpovědět.
Děkuji JV

Odpověď

Petr Gola 4.2.2013

Dobrý den,

ze zákona platí, že smlouvu o důchodovém spoření (vstup do II. pilíře) lze uzavřít do konce kalendářního roku, kdy občan dosáhne 35 let. Bez věkového limitu potom do šesti měsíců od 1. ledna 2013, kdy se občan stane poprvé poplatníkem na důchodovém pojištění.

Do II. pilíře budete tedy moci vstoupit do 6 měsíců, ode dne, kdy se poprvé stanete poplatníkem na důchodovém pojištění. V současné době jste na rodičovské dovolené, když tedy nastoupíte v průběhu roku 2015, tak se stanete poplatníkem pojistného dnem nástupu do práce a od tohoto dne Vám poběží lhůta šesti měsíců a během této lhůty budete moci uzavřít smlouvu o důchodovém spoření.

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře