Ukončení penzijního připojištění

Dotaz

16. 8. 2015
Ukončení penzijního připojištění

DOBRÝ DEN, RÁD BYCH UKONČIL SMLOUVU O PENZIJNÍM PŘIPOJIŠTĚNÍ A NÁSLEDNĚ DOSTAL VÝPLATU. RÁD BYCH VŠE VYŘEŠIL NEODKLADNĚ. JSEM NYNÍ NA CHALUPĚ V JIŽNÍCH ČECHÁCH, NEJBLIŽŠÍ MĚSTO MÁM STRAKONICE.

JAK MOHU POŽÁDAT O UKONČENÍ A VÝPLATU NA ÚČET? MÁTE VE STRAKONICÍCH ZÁSTUPCE? NEBO MOHU NAPSAT DOPIS NA VAŠI ADRESU DO BRNA DO ÚZKÉ ULICE SE SVOU ŽÁDOSTÍ, A STAČÍ POUZE NA DOPISE OVĚŘENÝ PODPIS POŠTOU?

DÁLE NEVÍM ČÍSLO SMLOUVY, JE NUTNÉ NEBO STAČÍ RODNÉ ČÍSLO? A NEBO MŮŽETE MĚ NAPSAT Č.SMLOUVY DO EMAILU, EVENTUELNĚ VÁM V ÚTERÝ RÁNO ZATELEFONUJI A VY MĚ SDĚLÍTE ČÍSLO SMLOUVY??? DĚKUJI VELMI ZA ODPOVĚD ZA MÉ OTÁZKY
VELMI TO SPĚCHÁ

Odpověď

Petr Gola 17.8.2015

Dobrý den,

 

výpověď smlouvy o penzijním připojištění je nutné zaslat na adresu penzijní společnosti, kde máte sjednánu smlouvu o penzijním připojištění. My jako soukromý subjekt, který provozuje internetovou důchodovou poradnu nemáme samozřejmě přístup do databáze jednotlivých penzijních společností působících v Česku a ani nemáme žádné pravomoci tyto záležitosti řešit. Provozujeme pouze internetový web. Veškeré administrativní úkony musíte tedy řešit přímo s penzijní společností, se kterou máte uzavřenu smlouvu o penzijním připojištění.

 

Penzijní společnosti mají pro ukončení smlouvy své vlastní formuláře. Vyplnění předepsaného formuláře je nejjednodušší, je však potřeba počítat s ověřením podpisu. Můžete však samozřejmě napsat svoji vlastní výpověď penzijního připojištění a žádost o výplatu jednorázového vyrovnání penzijního připojištění.

 

V písemnosti v záhlaví uvedete adresu své penzijní společnosti (najdete ji např. na smlouvě, na výpisu, lze dohledat na internetu), uvedete datum, kdy písemnost podáváte, jako věc uvedete výpověď s žádostí o výplatu jednorázového vyrovnání penzijního připojištění.

 

V textu uvedete, že podáváte výpověď smlouvy o penzijním připojištění pod č. … a žádáte přitom o zaslání jednorázového vyrovnání na Váš bankovní účet č. … v nejbližším možném termínu. Písemnost podepíšete, uvedete svoji adresu, rodné číslo a podpis si necháte ověřit.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 3
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře