Ukončení penzijního připojištění

Dotaz

29. 12. 2014
Ukončení penzijního připojištění

Dobrý den,v květnu 2015 mi bude 50.let.PF jsem uzavřela 1.listopadu 1999.Zajímalo by mně,v kterém měsíci mohu podat výpověď.Bylo mi řečeno,že až v květnu 2015.PF mám u ČSOB stabilita.Děkuji za odpověď.

Odpověď

Petr Gola 29.12.2014

Dobrý den,

 

penzijní připojištění je možné ukončit kdykoliv. Při předčasném ukončení penzijního připojištění je však nutné počítat s finančními ztrátami.

 

Při předčasném zrušení penzijního připojištění se příjde o státní příspěvky a zdaní se příspěvky zaměstnavatele na smlouvu. Současně není při předčasném zrušení nárok na výnosy ze státních příspěvků. Z těchto důvodů není vhodné rušit smlouvu o penzijním připojištění předčasně.

 

Jestliže jste uzavřela penzijní připojištění ještě dle starých pravidel a máte penzijní připojištění do 50 let, tak je nutné mít uzavřenou smlouvu do 50 let. Proto je potřeba si tuto skutečnost pohlídat a raději podat výpověď skutečně až při dosažení 50 let.

 

Dle § 17 zákona č. 42/1994 Sb. o penzijním připojištění platí, že účastník může může penzijní připojištění kdykoliv písemně vypovědět. Penzijní plán může přitom stanovit výpovědní dobu. Tato doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce po doručení výpovědi a nesmí být delší než dva kalendářní měsíce. Penzijní fond je povinen účastníku nejpozději do 30 dnů ode dne doručení výpovědi písemně potvrdit její přijetí a sdělit datum zániku penzijního připojištění. Dle § 19 následně platí, že penzijní připojištění zaniká dnem, ke kterému bylo penzijní připojištění vypovězeno.

 

S pozdravem

 

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře