Ukončení pracovního poměru u důchodce

Dotaz

18. 3. 2015
Ukončení pracovního poměru u důchodce

Dobrý den,jsem pracující důchodce a chtěla bych ukončit prac.poměr.Jak dlouho dopředu musím dát zaměstnavateli vědět o ukončení a když chci ukončit k 30.6.2015 na kolik dnů dovolené mám nárok??Děkuji za odpověď. Eva Z.

Odpověď

Petr Gola 19.3.2015

Dobrý den,

 

pracovní poměr může být ukončen buď výpovědí podanou zaměstnavatelem, výpovědí podanou zaměstnancem nebo dohodou o ukončení pracovního poměru.

 

Jestliže podáte sama výpověď, tak plyne zákonnou dvouměsíční lhůta, která začíná běžet prvního dne následujícího měsíce. Když bude tedy výpověď podána v měsíci dubnu, tak začne výpovědní doba běžet od 1. května a končí 30. června. Zaměstnanec nemusí ve své výpovědi uvádět výpovědní důvod. Výpověď je nutné podat písemně. Výpověď je jednostranný právní úkon.

 

Když je pracovní poměr ukončen dohodou, tak je možné dohodnout libovolné podmínky, ale s dohodou musí souhlasit obě strany – tedy zaměstnanec i zaměstnavatel. Na základě dohody je možné pracovní poměr ukončit ihned. U dohody o ukončení pracovního poměru neplyne výpovědní doba.

 

Za rok 2015 máte nárok na dovolenou za celý rok. Na dovolenou za celý kalendářní rok náleží dovolená, když zaměstnavatel odpracuje alespoň 60 dní v kalendářním roce, což splníte.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře