Ukončení pracovního vztahu

Dotaz

13. 8. 2015
Ukončení pracovního vztahu

Dobrý den jsem zaměstnán u bezpečnostní agentury kde dělám samé noční.A tyto směny nevyhovují ani mému zdravotnímu stavu,jsem po transplantaci.Ale našel jsem si zaměstnání kde bych měl více volna a hlavně střídavé směny.Ale nynější zaměstnavatel mě nechce dát výpověď dohodou ani jinak až po dvou měsících.Čím mi brání nastoupení do nového zaměstnání.Jak mám postupovat abych nepřišel o tuto novou práci která by mi vyhovovala jak po stránce zdravotní tak finančně na jízdném.

Odpověď

Petr Gola 16.8.2015

Dobrý den,

 

zaměstnanec může pracovní poměr kdykoliv ukončit vlastní výpovědí. Při podání výpovědi běží dvouměsíční výpovědní lhůta, která začíná běžet prvního dne následujícího měsíce po jejím doručení. Další možností je ukončení pracovního poměru vzájemnou dohodou se zaměstnavatelem. V takovém případě je možné pracovní poměr ukončit ihned. S dohodou o ukončení pracovního poměru však musí souhlasit zaměstnavatel i zaměstnanec.

 

Doporučuji Vám si ještě jednou promluvit se stávajícím zaměstnavatelem a celou záležitost mu vysvětlit. Věřím, že po důkladném rozboru převládne na straně zaměstnavatele lidský přístup a vyjde Vám vstříc.

 

Další možností, která mě napadá, je domluva s novým zaměstnavatelem na jiném termínu nástupu do práce. Rozhodně Vám doporučuji Vaši situaci osobně řešit s oběma zaměstnavateli a najít řešení přijatelné pro všechny tři strany.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře