Úmrtí a III. pilíř

Dotaz

8. 11. 2015
Úmrtí a III. pilíř

Moje manželka … nar. … v těchto dnech zemřela. Platila 1000,- Kč do III.pilíře. Nevím s kým uzavřela smlouvu. Mužete mně poradit, jak mám postupovat,abych mohl naspořené peníze vyzvednou a zaplatit pohřeb?

Odpověď

Petr Gola 9.11.2015

Dobrý den,

 

poradnu provozujeme jako nezávislý soukromý subjekt, nemáme přístup do státní databáze ani databáze jednotlivých penzijních společností, proto nevíme, u které penzijní společnosti uzavřela Vaše manželka smlouvu.

 

V případě úmrtí občana, který si spořil do III. pilíře jsou naspořené peníze vyplaceny určené osobě ve smlouvě nebo jsou peníze předmětem dědictví. Peníze jsou vyplaceny buď formou jednorázového vyrovnání nebo formou odbytného.

 

Možná by se podařilo celý proces urychlit, pokud byste našel nějaké doklady vztahující se ke smlouvě Vaší manželky (např. smlouvu, platby na účet apod.), aby bylo možné zjistit, u které penzijní společnosti byla Vaše manželka klientem, samozřejmě je nutné, abyste byl určenou osobou ve smlouvě. V případě dědictví spolupracuje na vyčíslení částky s penzijní společností soudní komisař.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře