Úmrtí a penzijní připojištění

Dotaz

14. 5. 2013
Úmrtí a penzijní připojištění

Dobrý den,chci se zeptat,jeden známý si platil penzijní připojištění ještě to první už pár let ,ale důchodu se nedožil,zemřel bohužel v 45 letech a neměl žádnou rodinu jen otce,který teď chtěl vyplatit synovy peníze ,co si tam syn spořil a bylo mu řečeno,že na to nemá nárok,ale podle mne je to nesmysl,jsou povinni to vyplatit,když dotyčný umřel jeho otci??? Nemám jistotu,zda tam byl jeho otec uveden.jako obmyšlená osoba ,ale myslím si ,že na tom nezáleží a uspořené peníze se mají vyplatit a ne aby při nedožití důchodu jen tak zaniklo.Děkuji za odpověď

Odpověď

Petr Gola 14.5.2013

Dobrý den,

 

ve smlouvě o penzijním připojištění jsou uvedeny tzv. oprávněné osoby, může být uvedena jedna nebo více, a těmto osobám v případě úmrtí občana a nevyčerpání naspořených finančních prostředků náleží zůstatek na penzijním připojištění. Jména oprávněných osob může během života klient samozřejmě změnit.

 

Jestliže ve smlouvě žádné oprávněny osoby uvedeny nejsou (i na to mají klienti právo), potom je zůstatek na penzijním připojištění součástí standardního dědického řízení.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře