Vklad do III. pilíře

Dotaz

25. 1. 2013
Vklad do III. pilíře

Dobrý den,

k 15.1.2013 jsem vstoupil do III. pilíře. Mám dotaz týkající se státního příspěvku. Abych dosáhl na příspěvek od státu 230 Kč, musí moje úložka činit minimálně 1000 Kč měsíčně. Zaměstnavatel mi k mé úložce přispívá 1050 Kč měsíčně. Je nutné přispívat z hrubé mzdy 1000 KČ, abych dosáhl na maximální státní příspěvek 230 Kč? Pokud si totiž uložím 750 Kč a zaměstnavatel mi přidá 1050 Kč, souhrnná výše úložky bohatě převyšuje oněch 1000 Kč. Otázka je tedy jednoduchá, počítá se měsíční úložka dohromady s příspěvkem zaměstnavatele, nebo musí účastník odvádět skutečně minimálně 1000 Kč ze své hrubé mzdy, aby dosáhl na maximální státní příspěvek?

Děkuji za odpověď,

Jan

Odpověď

Petr Gola 26.1.2013

Dobrý den,

státní příspěvek náleží pouze na vlastní příspěvky účastníka. Pro maximalizaci měsíčního státního příspěvku (tedy 230 Kč měsíčně) je tedy nutné spořit nejméně 1 000 Kč na doplňkové penzijní spoření (III. pilíř). Příspěvek zaměstnavatele je již podporován formou daňového zvýhodnění.

Z příspěvku zaměstnavatele zaměstnanci na penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření či životní pojištění v souhrnné částce 30 tisíc Kč za rok totiž zaměstnanec neodvádí daň z příjmu fyzických osob ani povinné pojistné (sociální a zdravotní pojištění). Vhodnou kombinací vlastního spoření do III. pilíře a příspěvkem zaměstnavatele se tedy maximalizují výhody penzijního připojištění nebo doplňkového penzijního spoření.

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře