Vstoupit do II. pilíře

Dotaz

16. 6. 2013
Vstoupit do II. pilíře

Dobrý den,chtěl bych vstoupit do II.důchodového pilíře.Je mi 50.let a moje hrubá mzda je 37000 Kč.Myslíte,že se mi to vyplatí?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Petr Horyna.

Odpověď

Petr Gola 17.6.2013

Dobrý den,

 

z finančního hlediska by pro Vás vstup do II. pilíře měl být přínosný. Čím vyšší příjem a delší doba účasti v II. pilíři, tím je účast výhodnější. Váš současný příjem dosahuje cca 1,5násobku průměrné mzdy, proto by měla být účast v důchodovém spoření (II. pilíři) pro Vás finančně zajímavá.

 

Orientační výsledky můžete získat z kalkulačky na webu DůchodováReforma.cz. Jenom na doplnění uvedu, že veškeré propočty jsou orientační a vychází ze situace roku 2013. Protože máte nadprůměrný příjem, tak budete mít relativně nízký náhradový poměr v důchodu (poměr státního důchodu vůči příjmu dosahovaném před odchodem do důchodu). Vlastní spoření a investování na penzi je proto pro Vás velmi důležité. II. pilíř je jednou z možností, jak být více zodpovědný za úroveň příjmu v důchodu.

 

Účastí v II. pilíři snižujete závislost na státu v důchodovém věku. Skutečné zhodnocení, jakého můžete v II. pilíři dosáhnout, lze v tuto chvíli pouze odhadovat. Jakého budete moci dosáhnout zhodnocení bude záviset mimo jiné i na výběru penzijní společnosti a investiční strategii (každá penzijní společnost nabízí čtyři investiční strategie). Výběr půjde během let změnit.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře