Vstup do II. pilíře

Dotaz

24. 6. 2013
Vstup do II. pilíře

Dobry den, mam dotaz ohledne 2.pilire, je mi 42 let, v praci jsem skoncila neplacene volno z duvodu pece o dite do 4 let a zaroven 1.cervna nastoupila na materskou dovolenou v souvislosti s narozenim druheho ditete. Mohu i ja nastoupit do 2.pilire jakmile se budu vracet za 3-4 roky do prace, az budu ucastna duchodoveho pojisteni, tak jak jsem se docetla v odpovedi na jiny dotaz? Nebo je to jinak? Dekuji.

Odpověď

Petr Gola 24.6.2013

Dobrý den,

 

smlouvu o důchodovém spoření (vstup do II. pilíře) je možné uzavřít do konce kalendářního roku, kdy dosáhne občan, který je účasten důchodového pojištění 35 let. Občané starší 35 let mohou vstoupit do II. pilíře do 1. července 2013.

 

Kdo nebyl z občanů starších 35 let  k 1. lednu 2013 účasten důchodového pojištění (např. žena na rodičovské dovolené), ten se může rozhodnout o vstupu do II. pilíře do šesti měsíců ode dne, kdy se od 1. ledna 2013 poprvé stane plátcem důchodového pojištění.

 

Pokud jste tedy nebyla k 1. lednu 2013 účastna důchodového pojištění, tak máte možnost vstoupit do II. pilíře do šesti měsíců ode dne, kdy se poprvé od 1. ledna 2013 stanete poprvé plátcem důchodového pojištění.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře