Výběr společnosti pro III. pilíř

Dotaz

16. 7. 2013
Výběr společnosti pro III. pilíř

Dobrý den, chtěla bych nyní vstoupit do III. pilíře a vybírám si mezi Allianz Penzijní společnosti a ING Penzijní společnosti – Penze 2030. Myslíte, že jsou to dobré volby? Jsem žena, 45let, 2děti, hrubá mzda 18 tisíc Kč.
Děkuji Vám za odpověď. Pavla

Odpověď

Petr Gola 17.7.2013

Dobrý den,

 

obě společnosti jsou respektované penzijní společnosti, ať vyberete jednu nebo druhou, tak se bude jednat o dobrou volbu. Doplňkové penzijní spoření (III. pilíř) je zajímavý finanční produkt podporovaný státem, proto by neměl v rodinném plánování a zabezpečení na penzi chybět. Na doplnění uvedu, že maximální státní příspěvek 230 Kč měsíčně obdržíte, jestliže budete měsíčně ukládat na svoji smlouvu 1 000 Kč a více.

 

U doplňkového penzijního spoření (III. pilíř) chybí údaje za minulá období, proto je hodnocení poměrně náročné. Než výběr mezi uvedenými dvěma společnostmi je možná důležitější volba investiční strategie, neboť penzijní společnosti nabízí u doplňkového penzijního spoření čtyři investiční strategie. Právě výběr fondu je velmi důležitý, záleží na Vašem sklonu k riziku. Můžete zvolit konzervativní nebo dynamickou strategii.

 

U doplňkového penzijního spoření se nejedná o konečné rozhodnutí, jestliže nebudete v budoucnu s výkonností svého fondu spokojena, tak budete moci změnit nejen investiční strategii u své penzijní společnosti, ale i penzijní společnost.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 2
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře