Výplata důchodu

Dotaz

21. 4. 2015
Výplata důchodu

Dobrý den,mám dotaz k termínu výplaty invalidního důchodu.Dne 26.3.2015 mi byl lékařkou OSSZ přiznán 2 stupen.Dopisem jsem byla informována že bude platnost zpětně ode dne 26.2.2015.Kdy můžu očekávat první výplatu ?Potřebuji co nejdříve z důvodu finanční nouze.děkuji za odpoved.

Odpověď

Petr Gola 21.4.2015

Dobrý den,

 

všechny lhůty ČSSZ rok od roku zrychluje, proto lze očekávat výplatu a doplatek v poměrně brzké době. Situace je samozřejmě vždy individuální a nemohu Vám sdělit přesný termín.

 

Jestliže jste v současné době ve finanční tísni, potom Vám doporučuji si písemně zažádat na místně příslušné o zálohu na důchod. Pokud by delší dobu trvalo i vyřízení zálohy na důchod, tak je možné následně urgovat i vyřízení zálohy na důchod, nejlépe u pracovnice OSSZ (Okresní správy sociálního zabezpečení), kde jste si žádala o invalidní důchod.

 

Invalidní důchodci 2. stupně mohou být v evidenci na úřadu práce, proto Vám doporučuji se  i evidovat na úřadu práce. Při splnění zákonných podmínek mají invalidní důchodci 2. stupně nárok na podporu v nezaměstnanosti.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře