Výplata důchodu

Dotaz

27. 2. 2013
Výplata důchodu

dobrý den v lednu jsem si žádal o starobní důchod do kterého mám jít od dubna,mám nárok do té doby než mi příjde první důchod na zálohu?děkuji.

Odpověď

Petr Gola 28.2.2013

Dobrý den,

 

jestliže Vám bude přiznán důchod v dubnu, tak již v dubnu obdržíte výplatu důchodu za duben. Dle § 116 zákona č. 582/1991 Sb, o organizaci a provádění sociálního zabezpečení se dávky důchodového pojištění vyplácejí dopředu v pravidelných měsíčních lhůtách určených ČSSZ. Nemusíte mít tedy strach, že v dubnu budete bez finančních prostředků.

 

Rozhodující pro výplatu důchodu je datum přiznání důchodu, nikoliv datum podání žádosti důchodu. Např. v některých případech lze o důchod požádat i zpětně.

 

Ve výjimečných případech může ČSSZ rozhodující o přiznání důchodu žadateli poskytnout zálohu na dávku, pokud má za to, že podmínky pro nárok na dávku jsou splněny. Zpravidla se však záloha na důchod neposkytuje. A to především z toho důvodu, že důchody jsou vypláceny dopředu. Např. za duben v dubnu. To je rozdíl oproti např. mzdě ze zaměstání, která se vyplácí zpětně, např. v březnu za únor.  Pro výplatu důchodu není jednotný termín.

 

S pozravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře