Výplata odbytného

Dotaz

3. 2. 2015
Výplata odbytného

manzel rusil penzijni sporeni v prosinci u csob.Kdy mu prosim prijdou peníze?

Odpověď

Petr Gola 3.2.2015

Dobrý den,

 

dle § 17 zákona o penzijním připojištění je možné penzijní připojištění kdykoliv vypovědět, přičemž penzijní plán penzijní společnosti může stanovit výpovědní dobu. Tato výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce po doručení výpovědi a nesmí být delší než dva kalendářní měsíce. Nevím přesně, jaké podmínky jste měla sjednány ve smlouvě o penzijním připojištění.

 

Penzijní fond je nejpozději do 30 dní ode den doručení výpovědi písemně potvrdit její přijetí a sdělit datum zániku penzijního připojištění. Tento tiskopis jste měli tedy již obdržet. Případně je vhodné kontaktovat přímo penzijní společnost, kde bylo uzavřeno penzijní připojištění.

 

Při podání výpovědi náleží odbytné, které je dle § 23 zákona o penzijním připojištění penzijní fond vyplatit do tří měsíců ode dne doručení žádosti účastníka. Jestliže se požádá o výplatu odbytného před zánikem penzijního připojištění, tak je penzijní fond povinen vyplatit odbytné nejpozději do tří měsíců ode dne zániku penzijního připojištění.

 

Přesný termín zaslání se tedy může v jednotlivých případech lišit, zákonem je stanovena pouze lhůta, do které se musí odbytné vyplatit.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře