Výpočet invalidního důchodu

Dotaz

4. 3. 2015
Výpočet invalidního důchodu

Dobrý den,Je mi 32 let před pul rokem mi byla zjištěna RS byl my přiznán duchod prvního stupně jestě mi nepřišlo vyjádření kolik to bude pracoval jsem od 18 let v jedne firme tak se chci zeptat kolik tak mohu ocekavat penez mesicne díky moc za odpověd

Odpověď

Petr Gola 5.3.2015

Dobrý den,

 

výpočet invalidního důchodu je složitý. Bez znalosti potřebných vstupních údajů není možné ani odhadnout výši invalidního důchodu. Výše invalidního důchodu závisí celém průběhu pojištění. Tedy získané době pojištění (včetně dopočtu) a příjmech, ze kterých bylo odvedeno důchodové pojištění. Protože tyto údaje neznám, tak Vám skutečně nemohu sdělit ani odhadovanou výši invalidního důchodu.

 

Jestliže jste prozatím neobdržel rozhodnutí, potom je vhodné kontaktovat příslušnou pracovnici místně příslušné OSSZ (Okresní správy sociálního zabezpečení), která má potřebné údaje ve své databázi, případně se může spojit s ústředím v Praze, aby se zjistilo v čem je problém.

 

Na doplnění Vám uvedu průměrnou výši invalidních důchodů v Česku. K 30. 6. 2014 činil v Česku průměrný invalidní důchod prvního stupně 5 964 Kč, pro invaliditu druhého stupně 6 678 Kč a pro invaliditu třetího stupně 10 274 Kč. Uvedené hodnoty jsou průměrné za celou republiku, výpočet invalidního důchodu závisí na celém průběhu pojištění. Velmi zjednodušeně můžete dle výše své mzdy odhadnout výši invalidního důchodu v porovnání s průměrnou výší invalidního důchodu.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře