Výpočet předčasného důchodu

Dotaz

8. 1. 2014
Výpočet předčasného důchodu

dobrý den mám spočítaný předčasný důchod na 1.5.2014 mám dotaz kolik nová dovoléné budu mít a v případě nemoci zda se dovolená krátí ještě dotaz zda se počítí důchod z výdělků od roku 1986 děkuji za odpověd

Odpověď

Petr Gola 10.1.2014

Dobrý den,

 

kolik dní dovolené budete v roce 2014 mít závisí na počtu dní dovelené, na které máte nárok za celý rok. Můžete mít nárok pro celý rok na více týdnů dovolené než činí zákonné minimum 4 týdnů. V roce 2014 odpracujete celé 4 měsíce, proto budete mít nárok na poměrnou část dovolené. V případě 4 týdnů dovolené za celý rok byste měla nárok na 6,5 dne dovolené (zaokrouhluje se na půlden) v roce 2014. Při 5týdenní dovolené za celý rok byste měla nárok na 8,5 dne dovolené.

 

Krácení dovolené je upraveno v § 223 zákoníku práce, kde je uvedeno, že nepracoval-li zaměstnanec, který splnil podmínku pro nárok na dovolenou v daném roce, pro překážky v práci (např. zmíněná nemoc), zaměstnavatel krátí dovolenou za prvních 100 zameškaných směn (pracovních dní) o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných směn (pracovních dní) rovněž o jednu dvanáctinu.

 

Při výpočtu důchodu v roce 2014 ovlivňují osobní vyměřovací základ, což je zjednodušeně řečeno průměrná měsíční mzda v současné hodnotě, příjmy, ze kterých bylo řádně odvedeno důchodové pojištění v letech 1986 až 2013.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře