Výpověď penzijního připojištění a ukončení příspěvků na smlouvu

Dotaz

31. 3. 2015
Výpověď penzijního připojištění a ukončení příspěvků na smlouvu

Dobrý den,
k 1.2 2015 mi vypršela smlouva u penzijního připojištění /5 let spoření/. Výpověď smlouvy jsem podal dne 30.3 a tím mi běží, jak mi bylo sděleno na pobočce, 3 měsíční výpovědni lhůta.
Můžete mi sdělit prosím, zda mám pokračovat v zasílání příspěvků penzijnímu fondu, jako doposud, a nebo již příspěvky ukončit.
V případě, že budu zasílat tyto nadále po dobu výpovědní lhůty, zda mám rovněž nárok i na státní příspěvek, který mi doposud náležel.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Petr Gola 31.3.2015

Dobrý den,

 

pravděpodobně jste požádal o jednorázové vyrovnání naspořené částky, kterou obdržíte po uplynutí výpovědní lhůty. Standardní výpovědní lhůta je dvouměsíční a začíná běžet od 1. dne následujícího měsíce.

 

K datu ukončení smlouvy o penzijním připojištění je potřeba ukončit i zasílání plateb na smlouvu o penzijním připojištění. Jestliže jste měl zřízen trvalý příkaz k úhradě, tak je potřeba tento příkaz k úhradě zrušit.

 

Výpovědní lhůta slouží k potřebné administrativě a převedení peněz. Proto se již během výpovědní lhůty peníze na smlouvu nezasílají a ani státní příspěvek již nenáleží.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 3
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře