Výpověď penzijního připojištění

Dotaz

1. 3. 2013
Výpověď penzijního připojištění

dobrý den měla bych dotaz ohledně ukončení penz.připojištění smlouva mě končí1.4.2013 a nevím zda se mám přihlásit již v březnu o ukončení smlouvy ,bylo mě v KB v TRUTNOVĚ řečeno jednou že měsíc před 1.4.a jednou že až po 1.4:2013 smlouvu mám od1.4:2008.děkuji za odpověd Kádrlova Jitka

Odpověď

Petr Gola 3.3.2013

Dobrý den,

 

abyste získala státní příspěvek za všechny roky, tak je nutné, abyste smlouvu ukončila nejdříve v roce, kdy dosáhnete 60 let a současně musíte spořit nejméně 5 let. I když splníte obě tyto zákonné podmínky, tak několik týdnů trvá, než dostanete peníze na svůj bankovní účet.

 

Výpovědní lhůta je totiž dvouměsíční a je napsaná v podmínkách u smlouvy, proto je dobré podat výpověď v přestihu. K datu výpovědi ukončete i platby na penzijní připojištění, např. zrušte trvalý příkaz k úhradě. Výpovědní doba je tedy dvouměsíční a začíná běžet od prvního dne kalendářního měsíce, který následuje po doručení výpovědi. Výpověď musí být písemná.

 

Nejlepším řešením ve Vašem případě je buď osobní návštěva u příslušného fondu, kde budete mít jistotu, že vše proběhne bez problémů, zpravidla použijete formulář příslušného fondu a s vyplněním Vám pomůže pracovník fondu. Druhou možností je řešení situace přes Vašeho finančního poradce, pokud Vám některý poradce pomáhal s uzavřením smlouvy.

 

Vzhledem ke kratší době spoření 5 let předpokládám, že budete penzijní připojištění ukončovat jednorázovým vyrovnáním. Na doplnění uvedu, že při jednorázovém vyrovnání obdržíte celou naspořenou částku, včetně případných příspěvků zaměstnavatele, státní příspěvky a výnosy z hospodaření fondu. Dani podléhají při jednorázovém vyrovnání výnosy, sazba daně činí 15 %.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 7
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře