Výpověď v důchodu

Dotaz

30. 4. 2015
Výpověď v důchodu

Dobrý den,jsem pracující důchodkyně a smlouvu mám na dobu neurčitou.Nyní chci podat výpověd a zůstst doma.Platí pro mne také 2 měsíční výpovědní lhůta?Když opustím zaměstnání ke dni,ke kterému podám výpoved,vyplývají z toho pro mne nějaké následky a potíže?Děkuji za odpověd.

Odpověď

Petr Gola 30.4.2015

Dobrý den,

 

pracovní poměr může být ukončen pouze výpovědí podanou zaměstnancem, výpovědí podanou zaměstnavatelem nebo dohodou o ukončení pracovního poměru.

 

Při podání výpovědi zaměstnancem je potřeba dodržet dvouměsíční výpovědní dobu, která začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po doručení výpovědi. Při nedodržení výpovědní doby by mohl po Vás zaměstnavatel požadovat náhradu škody, která by mu prokazatelně vznikla z důvodu Vašeho nedodržení výpovědní doby.

 

Jestliže chcete rychle ukončit pracovní poměr, potom Vám doporučuji se se zaměstnavatelem dohodnout a ukončit pracovní poměr dohodou. Na základě dohody o ukončení pracovního poměru může být pracovní poměr ukončen ihned, záleží vždy na sjednaném datu. Protože jste pracující důchodkyně, tak si osobně myslím, že Váš zaměstnavatel bude s ukončením pracovního poměru dohodou souhlasit.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Štítky:
Komentáře