Vyšší invalidita a důchod

Dotaz

10. 7. 2015
Vyšší invalidita a důchod

Vážená paní(pane)požádala jsem si o přehodnocení ID z 1.stupně na vyší z důvodu dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu jsem po operaci nádoru na mozku,mám epilepsii,altrosu 3.stupně,jsem po operaci altroskopie kolene a další potíže,které ani nebudu jmenovat.Pracovala jsem osm až deset hodin u počítače jako účetní což bohužel dnes již nezvládám,jsem ráda,že je mi tak jak je .Dnes mě přišlo z ČSSZ Praha přiznání 2.stupně ID a že důchod zůstává takový jaký jsem měla v 1.stupni neboť mě bylo přiznáno pouhých 50% ID.Chtěla bych se dozvědět kdy bych měla nárok na plný ID když např.výměna kyčelního kloubu je na plný ID dostačující.Já Chodím se zapouzdřeným nádorem na mozku atd.a nárok nemám.Mohli by jste mě poradit?? Děkuji moc

Odpověď

Petr Gola 10.7.2015

Dobrý den,

 

o stupni invalidity rozhoduje výlučně posudkový lékař místně příslušné OSSZ, který má k dispozici příslušné lékařské zprávy. Hodnotit zdravotní stav na základě emailu není možné. Jestliže s rozhodnutí ČSSZ ve věci Vašeho invalidního důchodu nesouhlasíte, neboť se domníváte, že Vám měla být přiznána invalidita třetího stupně, tak si můžete proti rozhodnutí ČSSZ podat písemné námitky. V námitkovém řízení by byl zdravotní stav přezkoušen jiným lékařem.

 

Ke zvýšení invalidního důchodu ve Vašem případě dle zaslaných informací nedošlo z důvodu aplikace zákonného předpisu č. 220/2011 Sb., kde je uvedeno, že vznikl-li nárok na částečný invalidní důchod před 1. lednem 2010 a při kontrolní lékařské prohlídce konané po roce 2011 je zjištěna invalidita druhého stupně, tak náleží invalidní důchod v dosavadní výši.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře