Vyzvednutí důchodu

Dotaz

16. 1. 2014
Vyzvednutí důchodu

dobry den potreboval bych poradit matka je treti mesic v nemocnici tak jsi nemohla prevzit ted uz treti duchod na koho bych se mel obratit plnou moc nemam predem dekuji za radu

Odpověď

Petr Gola 17.1.2014

Dobrý den,

 

pro tyto případy je nejlepší, když si důchodce nechává zasílat důchod na bankovní účet, v takovém případě je manipulace s penězi pro příbuzné poměrně snadná. Vaše matka si však nechává účet zasílat na poštu, proto se nevyhnete několika administrativním úkonům. V takovém případě je nutné požádat obecní úřad, aby Vás ustanovil „zvláštním příjemcem důchodu od ČSSZ“. Protože je Vaše matka v nemocnici, tak obecní úřad této žádosti vyhoví. S tímto postupem musí samozřejmě souhlasit Vaše matka.

 

K písemné žádosti na předepsaném formuláři je nutné doložit tyto doklady (občanských průkaz Vaší matky, Váš občanský průkaz, potvrzení ošetřujícího lékaře, že si Vaše matka nemůže důchod vyzvednout – často bývá text pro lékaře předepsán na daném formuláři, případně další doklady). S vyřízením „zvláštního příjemce důchodu od ČSSZ“ nejsou spojeny žádné poplatky. Vyplnění formuláře je snadné, formulář není rozsáhlý a příslušné obecní úřady mají tento formulář k dispozici u příslušných referentů, případně je možné jej u některých obecních úřadů stáhnout z internetu.

 

Na základě žádosti Vaší matky (možné je i na základě zdravotnického zařízení) může pošta důchod zaslat i do nemocnice. Vhodnější však je, abyste se stal „zvláštním příjemcem důchodu“. Jenom na doplnění uvedu, že na poště se ukládá důchod po dobu 3 měsíců, kde je možné po propuštění z nemocnice celý důchod najednou vyzvednout.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 2
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře