Žádost o IOLDP

Dotaz

14. 9. 2015
Žádost o IOLDP

Dobrý den,

chtěla bych poprosit, zda je možné zjistit, zda mám všechny doby pojištění, popř. zda by něco chybí. Moc děkuji

Odpověď

Petr Gola 15.9.2015

Dobrý den,

 

údaje o Vašem průběhu pojištění, která má ČSSZ ve své evidenci, si můžete snadno ověřit se skutečným stavem. Stačí si písemně zažádat o zaslání IOLDP (Informativního osobního listu důchodového pojištění). S písemnou žádostí není potřeba si lámat hlavu. V textu pouze uvedete, že žádáte o zaslání IOLDP. V písemnosti je však nutné uvést Vaše jméno, příjmení, adresu, rodné číslo, datum a podpis. Rodné číslo je nutné uvést, aby se zaslaly konkrétně Vaše údaje.

 

Písemná žádost o IOLDP se zasílá na tuto adresu: ČSSZ, Odbor správy údajové základny, Křížová 25, Praha 5, 225 08. Každý občan má právo o zaslání IOLDP jednou za rok. Lhůta pro zaslání tiskopisu je do 90 dní, ale v praxi zasílají úředníci tento tiskopis mnohem rychleji.

 

Na doplnění uvedu, že v uvedeném tiskopise nejsou uvedeny všechny doby pojištění. Chybí např. péče o dítě do 4 let věku nebo některá doba studia. Péče o dítě i doba studia se prokáže při sepisování žádosti o důchod. Péče o dítě do 4 let věku se doloží rodnými listy dětí a čestným prohlášením. Doba studia se doloží doklady o studiu (např. výučním listem, maturitním vysvědčením, vysokoškolským diplomem).

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře