Zaměstnavatel a zaměstnání invalidního důchodce

Dotaz

7. 8. 2014
Zaměstnavatel a zaměstnání invalidního důchodce

Mám invalidní důchod 2.st. Zajímá mě, zda dostává zaměstnavatel nějaké dotace či daňové úlevy když zaměstnává invalidního důchodce.

Odpověď

Petr Gola 7.8.2014

Dobrý den,

 

není stanovena žádná konkrétní jedna částka na každého zaměstnance pobírajícího invalidního důchod. Situace je individuální a záleží, o které legislativní výhody si zaměstnavatel požádá a které správně „vydokladuje“. Při splnění konkrétních zákonných podmínek může zaměstnavatel zaměstnávající invalidní důchodce čerpat určité výhody. Vždy je však potřeba postupovat v souladu s platnou legislativou a vše řádně administrativně vyřídit. Zdali právě Váš zaměstnavatel nějaké výhody čerpá, to samozřejmě nevím.

 

Obecně může zaměstnavatel při splnění zákonných podmínek při zaměstnávání invalidních důchodců čerpat určité výhody: např. čerpat dotace od úřadu práce, využít zvýhodnění při ucházení se o veřejné zakázky, je možné uplatnit speciální daňové slevy na dani z příjmu, rovněž je možné využít zvýhodněného režimu při placení zdravotního pojištění. Některé bonusy a limity se však pro jednotlivé roky liší. Pro všechny nároky však závisí na kontrétní situaci daného zaměstnavatele.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře