Započtené roky v pracovních kategoriích

Dotaz

Započtené roky v pracovních kategoriích

Dobrý den!
Děkuji za odpověď a mám ještě doplňující otázku – pro odchod do důchodu třeba v 59 letech musím mít 11 let v 1.AA. Počítá se do těch 11 let i učení pro šachtu a následně studium VŠ jako stipendista? Byl jsem oficiálně zaměstnán v OKD od r. 1974, kdy jsem se začal pro šachtu učit a od 2. ročníku pravidelně fáral a na VŠ jsem každé prázdniny jako stipendista také fáral.
Až do konce r. 1992 jsem nepřetržitě pracoval na šachtě a to hned po skončení studia v r. 1982. Od tohoto roku do r. 1987 v kategorii 1.AA a pak až do konce r. 1992 v kategorii 1.A.
Přesto mně započetli na OSSZ pouze něco málo přes 5 let v kategorii 1.AA.
Nezdá se mi to správné, vzhledem k tomu, že od 15 let jsem v hornictví, od 16 let fárám a do konce roku 1992 jsem nepřetržitě pracoval jako technik převážně v provozních úsecích.
Děkuji!

Odpověď

Petr Gola 20.2.2015

Dobrý den,

 

jestliže si myslíte, že máte mít započteno v příslušné pracovní kategorii více let než má OSSZ ve své evidenci, tak je nutné tyto chybějící odpracované roky v příslušné kategorii doložit. Pracovníci OSSZ vždy vychází pouze z údajů, které mají ve své databázi a jsou odkázáni na plnění zákonných povinností jednotlivých subjektů. V praxi se může stát, že údaje neodpovídají skutečnosti, potom je potřeba veškeré nároky vydokladovat a doložit.

 

Proto Vám doporučuji shromáždit veškeré Vaše osobní doklady vztahující se k jednotlivým rokům a dostavit se na místně příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ) a zjistit, proč jsou údaje odlišné. Jestliže budete mít doklady v pořádku, tak Vám pracovníci místně příslušné OSSZ pomohou s řešením Vašeho případu ku Vašemu prospěchu.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře