Zasílání důchodu na účet

Dotaz

26. 6. 2014
Zasílání důchodu na účet

Dobrý den, dcera pobírá invalidni duchod v Ceske republice a nyni bude zit v Anglii,jelikoz si nemuze udelat svuj ucet u banky,jelikoz je mentalne postizena,muze byt tento duchod dcery posilan na muj ucet v Anglii.

Odpověď

Petr Gola 26.6.2014

Dobrý den,

 

dle § 64 zákona o důchodovém pojištění je příjemcem důchodu oprávněný, zákonný zástupce nebo zvláštní příjemce. Důchody se vyplácejí v hotovosti nebo na účet.

 

Oprávněný si může nechat zasílat důchod také na účet manžela (manželky), jestliže s tím manžel (manželka) souhlasí a má právo s účtem disponovat. Je potřeba splnit potřebnou administrativní povinnost. Jestliže je příjemcem důchodu Vaše dcera jako oprávněný, tak není možné, aby ji chodil důchod na Váš účet.

 

Jiná situace by byla, kdybyste byl zvláštním příjemcem důchodu, který je určen se souhlasem obecního úřadu v případech, ve kterých by výplata důchodu příjemci důchodu nesplnila svůj účel. Zvláštní příjemce je povinen důchod použít pouze ve prospěch příjemce důchodu.

 

Pro případné zasílání důchodu do zahraničí je potřeba splnit potřebné administrativní úkony a vyplnit potřebné formuláře, nejlépe na místně příslušné OSSZ.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře