Zasílání důchodu

Dotaz

Zasílání důchodu

Ano, nabídka bankovních produktů je velká, ale v podstatě se liší jen v případě kdy mohou vydělat. Není na trhu banka, která by mi cestu mého důchodu ze Slovenska nespoplatnila.Mě tím pádem zaujímalo jestli je nějaká možnost tyto platby tak jako u ostatních českých občanů zrušit. V příštím roce to bude i s důchodem mého manžela činit skoro 4000 ročně. Ano je jasné, že převod peněz ze zahraničí je spoplatněn, ale proč důchody ze Slovenska nejdou přes jiný systém převodu ? Proč na nás ubohých důchodcích mají vydělávat i banky, když už nás rozdělění státu stálo tolik ?

Odpověď

Petr Gola 6.5.2015

Dobrý den,

 

bohužel bankovní instituce jsou soukromými subjekty s vlastní finanční a obchodní politikou ohledně nabízených bankovních produktů. Nabídka jednotlivých bankovních domů se mění a banky nabízejí i zvýhodněné běžné účty pro seniory.

 

Situace je skutečně u každé banky odlišná a je potřeba si nastavit parametry na běžný účet dle vlastních požadavků (např. počet výběrů z bankomatu, využívání elektronického bankovnictví, počet plateb apod.). Poplatková politika je plně v rukou jednotlivých bank, není legislativně upraveno, že vůči některých klientům – např. penzistům musí postupovat odlišně.

 

Důchody je možné do ciziny vyplácen na adresu v cizině, výplatou důchodu na bankovní účet příjemce důchodu nebo na bankovní účet manžela (manželky) příjemce důchodu. Zasílání na bankovní účet je však nejjednodušší a nejpohodlnější.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře