Změna invalidity a důchod

Dotaz

23. 1. 2014
Změna invalidity a důchod

Dobry dan 7.1.2014 sem se ptal na změnu invalidity ze stupně 1.na stupen 3.podle vašeho vypočtu se mi procentni vyměra měla nasobyt 3.krat ale přišel mi vyměr a nasobi se 2.krat pry to měni zakon č.220/2011 prosim on radu co mam dělat dekuji

Odpověď

Petr Gola 23.1.2014

Dobrý den,

 

bohužel důchodová legislativa se během posledních let výrazně změnila, pro řadu případů se postupuje odlišně v závislosti na časovém sledu událostí. A komentování jednotlivých úředních  rozhodnutí bez těchto dokladů je náročné.

 

Ve Vašem případě se bohužel dle údajů, které jste mi nyní zaslal, postupuje dle přechodných ustanovení zákona č. 220/2011 Sb. Kde je mimo jiné uvedeno, že jestliže k jednotlivým důchodům, změně stupně invalidity, lékařským ošetření apod. dojde v určitém časovém horizontu a je zjištěna invalidita třetího stupně, tak se použije při stanovení nové výše procentní výměry invalidního důchodu nejvýše koeficientu 2. Tato situace nastala ve Vašem případě.

 

Proto Vám byla procentní výměra důchodu zvýšena pouze dvojnásobně a uvedený postup je v souladu se zákonem a je v pořádku.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře