Penzijní fond České spořitelny zvýšil meziročně počet svých klientů o téměř 25 tisíc

20. 8. 2012 | Aktualizováno: 3. 10. 2012 Redakce

Penzijní fond České spořitelny (PFČS) získal k 30. červnu 2012 meziročně téměř 25 tisíc klientů, což je největší přírůstek nových účastníků penzijního připojištění mezi penzijními fondy na trhu. PFČS tak měl k tomuto datu více než 946 tisíc klientů. Celkový počet účastníků penzijního připojištění všech penzijních fondů se meziročně zvýšil o více než 74 tisíc účastníků, z toho ze dvou třetin během prvního pololetí letošního roku. PFČS dosáhl k 30. červnu 2012 čistého zisku 340 mil. Kč.

S blížícím se termínem, kdy lze naposledy uzavřít smlouvu o penzijním připojištění, která zachovává současné výhody i po důchodové reformě, si stále více lidí uvědomuje nutnost začít řešit zabezpečení na důchod včas. Soustavné množství nově příchozích klientů vnímáme jako projev důvěry v naši obchodní strategii, která je založena na trvalém a bezpečném zhodnocování klientských prostředků. V loňském roce jsme našim klientům připsali výnos 2,07 %, díky čemuž jsme jako jeden z mála fondů opět překonali inflaci,“ uvedl Aleš Poklop, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České spořitelny.

Meziročně vzrostly úložky klientů u PFČS o téměř 4 mld. Kč, z toho o více než 2 mld. v první polovině letošního roku. K 30. červnu 2012 tak spravoval PFČS na účtech klientů více než 40 mld. Kč. Penzijní fond ČS je teprve druhý český penzijní fond v historii, který překonal hranici 40 mld. prostředků klientů uložených v kapitálových fondech.

Na dosažení obchodních výsledků se podílela především rozsáhlá prodejní síť, která zahrnuje všechny pobočky České spořitelny včetně externí prodejní sítě, jejíž součástí je i Kooperativa pojišťovna a Partner České spořitelny. Pozitivně výsledky ovlivnil i pokračující rozvoj spolupráce s více než 11 tisíci přispívajícími zaměstnavateli.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře