Penzijní fond KB získal licenci k činnosti KB Penzijní společnosti

17. 9. 2012 | Aktualizováno: 3. 10. 2012 Redakce

Penzijní fond Komerční banky obdržel od České národní banky licenci k činnosti KB Penzijní společnosti, a.s. Formálně tak završil administrativní proces předcházející zahájení činnosti v reformovaném důchodovém systému od 1. ledna 2013. Česká národní banka současně udělila souhlas k provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. V tomto fondu budou dále vedeny současné smlouvy o penzijním připojištění se státním příspěvkem.

Skupina Komerční banky je nyní na start penzijní reformy připravena. Věřím, že s novou nabídkou zůstane Komerční banka lídrem v oblasti spoření a investic, jejichž cílem je zajistit klienty skupiny na dobu důchodového věku,“ uvedl Pavel Jirák, předseda představenstva a výkonný ředitel Penzijního fondu Komerční banky.

KB Penzijní společnost od ledna 2013 nabídne systematické spoření na penzi ve II. a III. pilíři důchodového systému. Pro skupinu Komerční banky bude její nabídka jedním ze strategických produktů.

Dlouhodobé výsledky skupiny Komerční banky i Penzijního fondu KB v oblasti spoření na penzi oceňují také odborníci v zahraničí. Penzijní fond Komerční banky obhájil loňský titul Nejlepší penzijní fond v České republice udělený mezinárodním magazínem World Finance i stejnojmennou cenu od britského finančního portálu Global Banking & Finance Review.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře