Námitky proti rozhodnutí

Dotaz

16. 7. 2014
Námitky proti rozhodnutí

dobry den.rada bych se zeptala zda mohu o castecny invalidni duchod zazadat jinde nez v miste trvaleho pobytu.ziji v Trebici kde mame CSSZ i posudkoveho lekare.po minulich skusenostech bych rada zadala nekde jinde o posouzeni meho zdravotniho stavu.

Odpověď

Petr Gola 16.7.2014

Dobrý den,

 

o důchod se písemně žádá na OSSZ příslušné dle místa trvalého pobytu občana. Jestliže však budete s jakýmkoliv rozhodnutím ČSSZ nespokojena, tak můžete v zákonné 30denní lhůtě podat námitky proti rozhodnutí.

 

V případě, že nebudete souhlasit s posouzením zdravotního stavu, tak musíte počkat na rozhodnutí ČSSZ ve věci invalidního důchodu a proti tomuto rozhodnutí podat ve zmíněné 30denní lhůtě písemné námitky. V písemných námitkách je nutné uvést důvody, proč s rozhodnutím nesouhlasíte, proč není správně apod. Na základě přijatých námitek by byl následně zdravotní stav posouzen lékaři ČSSZ, kteří mají v kompetenci řízení o námitkách.

 

Podání námitek v zákonné lhůtě je nutností, abyste se mohla případně obrátit na soud. Teprve při vyčerpání možnosti podání písemných námitek proti rozhodnutí ČSSZ je možné se obrátit na soud s žalobou.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře