Axa potvrzuje: Do druhého pilíře nejdeme

8. 8. 2012 Redakce

Z devíti penzijních fondů působících v Česku, odmítla Axa jako jediná účast ve II. pilíři. V novém pilíři bude působit jenom jako finanční poradce a nabízet fondy Komerční banky. Axa zůstane nadále aktivní v poskytování penzijního připojištění, kde nabídne v rámci III. pilíře několik fondů s různými investičními strategiemi.

Na základě velmi pečlivého posouzení jsme se rozhodli vstoupit do takzvaného druhého pilíře v roli finančního poradce. Jsme plně přesvědčeni, že toto strategické partnerství s Komerční bankou nám umožní nabízet v rámci druhého pilíře to nejlepší na trhu. Zároveň nám umožní maximálně se zaměřit na vývoj produktů a řešení, která budeme našim klientům moci nabízet v rámci třetího pilíře českého důchodového systému,“ uvedl Mojmír Boucník, finanční ředitel skupiny AXA pro ČR a SR, v tiskové zprávě ze 7. srpna.

Nově nabídnou fondy i Raiffeisenbank a Conseq

Vedle osmi penzijních fondů se druhého pilíře penzijní reformy zúčastní Raiffeisenbank. V souvislosti s důchodovou reformou založila penzijní společnost jako první nebankovní firma v ČR společnost Conseq. Ta ovšem nabídne spoření pouze ve třetím pilíři.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře