Daňový odpočet uplatňují sám. Jaké jsou termíny u penzijního připojištění? Na jakém místě daňového přiznání odpočet uplatnit?

15. 5. 2012 | Aktualizováno: 6. 8. 2012 Redakce

Daňové úlevy se uplatňují skrze daňové přiznání. Na druhé straně tiskopisu Přiznání k dani z příjmů fyzických osob jsou vyhrazené řádky 47-49 pro finanční produkty, u nichž lze daňový odpočet uplatňovat (hypotéka, úvěr od stavební spořitelny, životní pojištění a penzijní připojištění). Řádný termín daňového přiznání je stanoven na první pracovní den dubna. V roce 2012 to bylo 2. dubna.

Zákon navíc toleruje ještě následujících 5 dnů, aniž by uvaloval sankci. Kdo podává daňové přiznání pomocí daňového poradce, má o 3 měsíce času navíc.

Rekapitulace termínů:

  • potvrzení o příspěvcích zaplacených účastníkem na penzijní připojištění odesílají penzijní fondy svým klientům v průběhu ledna;
  • osoby podávající daňové přiznání individuálně odevzdávají daňová přiznání do 1. dubna, případně do prvního pracovního dne dubna;
  • osoby, za které podává přiznání daňový poradce, do 1. července, případně do prvního pracovního dne července
  • zaměstnanci musí odevzdat svému zaměstnavateli potvrzení do 15. února –  podává-li za ně daňové přiznání zaměstnavatel.
Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře