ING Penzijní fond připíše klientům 1,75 %

ING Penzijní fond připíše klientům 1,75 procent
17. 5. 2013 Petr Gola

ING Penzijní fond, a. s., vykázal za rok 2012 stabilní hospodářské výsledky. Společnosti se dařilo i v oblasti investic klientských prostředků a racionalizace provozních nákladů. Tyto dobré výsledky se stejně jako v předchozích letech odrazí v solidním zhodnocení. Za rok 2012 připíše ING Penzijní fond, a. s., svým klientům 1,75 %. Za dobu své existence, od roku 1995, zhodnotila společnost prostředky klientů ročně v průměru 4,85 %.

 

„Rok 2012 měl poměrně dramatický vývoj. Navzdory přetrvávajícímu nejistému ekonomickému vývoji a očekávání nové podoby českého penzijního systému se nám podařilo udržet stabilní pozici na trhu. Náš jediný akcionář se proto rozhodl připsat našim klientům i za rok 2012 solidní zhodnocení, a to ve výši 1,75 %,“ zhodnotil uplynulý rok Jiří Rusnok, předseda představenstva ING Penzijní společnosti. K pozitivním výsledkům přispěly především dobré výsledky v investování prostředků klientů.

 

Za rok 2012 vzrostl objem aktiv ve správě ING Penzijního fondu, a. s., o 39,6 milionu korun na 26,6 miliardy Kč. Prostředky účastníků mírně poklesly na 24,6 miliardy korun. Objem čistého zisku za rok 2012 v meziročním srovnání pak klesl o 13,5 %, především kvůli snížení výnosů z pevně úročených aktiv v důsledku rekordně nízkých úrokových sazeb a také vyšším nákladům na poplatky a provize v důsledku velkého pohybu v odchodu a posleze přílivu nových účastníků v průběhu roku. V meziročním srovnání došlo k mírnému úbytku klientů o 0,71 %. Důvodem byl nepříznivý začátek roku, kdy ING Penzijní fond, a. s., zaznamenal odchod klientů, zapříčiněný poslední možností přestupu k jiným penzijním fondům k 28. 2. 2012. Ani mohutný nárůst smluv ke konci roku celkový počet klientů zcela nevyrovnal.

 

„Výsledky jsou jasným indikátorem stability celé společnosti a hodnoty, kterou přináší klientům i akcionářům. Dalším důkazem správně nastavené strategie v oblasti investic i péči o klienty je také 2. příčka v soutěži Fincentrum Banka roku 2012 v kategorii penzijních fondů,“ uzavřel Jiří Rusnok.

 

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 2
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře