Řady společností nabízejících nové penzijní připojištění se rozrostou

26. 2. 2012 | Aktualizováno: 15. 12. 2012 Redakce

V současnosti nabízí penzijní připojištění devět společností. Na trhu najdeme AEGON Penzijní fond, Allianz penzijní fond, AXA penzijní fond, ČSOB Penzijní fond, Generali Penzijní Fond, ING Penzijní fond, Penzijní fond České pojišťovny, Penzijní fond České spořitelny a Penzijní fond Komerční banky.

Jde o penzijní fondy velkých bank a pojišťoven. Může být tedy mírným překvapením, že řady pravděpodobně rozšíří investiční společnost Conseq a možná i finančně poradenská firma Partners. Zatímco Conseq zájem o licenci České národní banky potvrdil, u Partners jde o spekulaci, kterou však vyjasní následující měsíce. O licenci k provozování nových účastnických penzijních fondů je potřeba zažádat do podzimu 2012.

Reforma rozšířila investiční příležitosti

Důvodem zájmu nových společností o penzijní připojištění je důchodová reforma, resp. změny systému, které přináší. Po reformě totiž společnosti nebudou muset investovat tak opatrně jako dosud. Například již zmiňovaný Conseq se tak těší, že nabídne pestrou paletu investičních strategií, včetně nejdynamičtějších akciových fondů.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře