Conseq přináší novinku ve spoření na penzi

Conseq přináší novinku ve spoření na penzi
10. 3. 2013 Petr Gola

Conseq penzijní společnost, a. s., připravila novinku v možnostech penzijního spoření – penzijní program Zenit, který je již nyní v nabídce. Program nabízí zajímavý výnos podle volby spořicí strategie a zároveň také možnost zvolit si garanci. Klienti tak ani při volbě potenciálně vyššího výnosu než nabízejí transformované fondy nemusí přijít o garanci vložených peněz.

 

Program Zenit kombinuje několik fondů s různým investičním zaměřením při dostatečném rozložení rizika. Nabízí tři základní asistované strategie – konzervativní, vyváženou a dynamickou a také možnost zvolit si garanci. Garanci si klient může zvolit ke spořícímu programu za podmínky, že doba programu je alespoň 10 let a výše měsíčního příspěvku min. 500 Kč. „Tím, že garance není průběžná, ale pouze k cílovému datu, dává i tato strategie při delším než 10letém horizontu dostatek potenciálu pro výrazně vyšší výnos než zcela konzervativní strategie transformovaných fondů s garancí nezáporného výsledku v každém jednotlivém kalendářním roce“, vysvětluje Richard Siuda, člen představenstva Conseq penzijní společnosti, a. s.  „Program Zenit tak přináší řešení klientům, kteří sice chtějí získat zajímavější výnos a jsou proto ochotni akceptovat kolísající hodnotu svých úspor v čase, ale pro finální okamžik čerpání peněz chtějí mít jistotu a písemný závazek, že na jejich účtu bude minimálně tolik prostředků, kolik vložili“, dodává Richard Siuda.

Conseq penzijní společnost:

Conseq penzijní společnost, a. s., je nováčkem v oblasti penzijního spoření. Byla založena na podzim roku 2012 a na počátku roku 2013 vstoupila do III. pilíře penzijního spoření s nabídkou pěti účastnických fondů.

Jejím 100% vlastníkem je společnost Conseq Investment Management, a. s. s více než 15letou historií na českém trhu. Věnuje se zejména obhospodařování podílových fondů a individuálních portfolií pro fyzické osoby i institucionální klienty. Tato ryze česká společnost není součástí žádné finanční skupiny zahrnující banku či pojišťovnu, je tedy plně nezávislou ve svých rozhodováních. Založením penzijní společnosti Conseq rozšířil spektrum svých aktivit o novou oblast penzijního spoření se státním příspěvkem.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře