Aktuality Penzijní společnosti České pojišťovny (PSČP)

Aktuality Penzijní společnosti České pojišťovny (PSČP)
21. 3. 2013 Petr Gola

Zisk největšího českého penzijního fondu a významného člena skupiny Generali PPF Holding Penzijního fond České pojišťovny v roce 2012 rekordně vzrostl. V meziročním srovnání navýšil PFČP svůj zisk o 57 % na 1, 431 mld. korun, což bylo nejvíce v historii společnosti i celého sektoru penzijních fondů. Zisk bude podle zákona rozdělen klientům.

„Lidé chtěli uzavřít penzijní připojištění za původních podmínek, a proto jsme koncem roku zaznamenali významný nárůst klientské základny. Jen v listopadu jsme získali okolo stovky tisíc nových klientů,“ dodává Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny. Ekonomická výkonnost a zázemí nadnárodní skupiny byly významnými faktory, proč se klienti rozhodli spořit na penzi s PFČP. Neméně významnou roli sehrála penzijní reforma.

Ke konci roku 2012 mělo v České republice penzijní připojištění téměř 5,2 milionů lidí, čtvrtina z nich své prostředky svěřila Penzijnímu fondu České pojišťovny. „Vývoj v posledních měsících dokazuje, že Češi se chtějí zabezpečit na penzi. To také dokládá fakt, že více než 330 tisíc klientů PFČP loni navýšilo své měsíční úložky,“ doplňuje Tomáš Matoušek.

Penzijní fond České pojišťovny si i v roce 2012 udržel pozici jedničky na českém trhu. Na zisku celého sektoru penzijních fondů se podílel téměř z jedné třetiny  a z celkového objemu aktiv spravoval PF České pojišťovny téměř 25 %, což je přes 67 miliard Kč. Koncem roku prošel PFČP transformací v rámci důchodové reformy a změnil se na dnešní Penzijní společnost České pojišťovny. V současné době nabízí jak Důchodové spoření ve druhém pilíři, tak i Doplňkové penzijní spoření ve třetím pilíři.

Penzijní společnost České pojišťovny (PSČP), jednička na trhu, je lídrem i ve druhém pilíři, když za první dva měsíce od startu penzijní reformy uzavřela 8 744 smluv. Ke konci února využilo penzijní reformu celkem 13 504 Čechů, a z toho dvě třetiny uzavřely smlouvu právě s PSČP. S narůstající informovaností o výhodách nového produktu očekává PSČP další růst přílivu klientů i v nadcházejících měsících.

Oproti lednu, kdy se pro spoření ve druhém pilíři s PSČP rozhodlo na 3000 klientů, stoupl v únoru zájem o téměř 70 %. „Informovanost občanů o výhodách druhého pilíře roste a poroste i zájem o sjednání. Kdo by nechtěl účet, kam pošlete 1 000 Kč a dostanete státní příspěvek 1 500 Kč?” říká Tomáš Matoušek, generální ředitel PSČP. Naráží přitom na základní princip 2. pilíře, kdy se na účet důchodového spoření převádí 3 % ze sociálního pojištění a 2 % posílá klient.

Významným faktorem ovlivňujícím vstup klientů do druhého pilíře je jejich informovanost o výhodách spoření ve druhém pilíři. To také dokazuje dosavadní zkušenost PSČP. „Po vysvětlení, že státní penze budou nevyhnutelně klesat a doplnění informace o výhodách druhého pilíře, klienti hned pochopí, že není nad čím váhat,“ doplňuje Tomáš Matoušek.

Penzijní společnost České pojišťovny (dříve Penzijní fond České pojišťovny) je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 14 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši 15 miliard euro a poskytuje v regionu služby více než 13 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 2
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře